Sot, 16 vjet nga masakra e Abrisë së Epërme

Shkruar nga e Premte, 26 Shtator 2014 09:07
Më 26 shtator 1998, në Abri të Epërme, forcat serbe kryen një nga masakrat më të tmerrshme, gjatë luftës së…

Lulëzon kontrabanda në Kosovë

Shkruar nga e Enjte, 25 Shtator 2014 09:54
Situata politike dhe vakumi institucional po shfrytëzohen nga kontrabandistët.Produktet që kontrabandohen më së shumti nafta dhe cigarette pa banderolë.
Kryeministri britanik, David Cameron, ka njoftuar se më 26 shtator ai ka ftuar parlamentin, për të aprovuar kërkesën që Britania…

DASH: Lavdrim Muhaxheri në listën e terroristëve

Shkruar nga e Enjte, 25 Shtator 2014 09:43
Dje pasdite, Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) përmes një urdhri ekzekutiv, ka nxjerrë një listë prej 10 individësh si dhe…

Selimi: Nuk do të ketë "Thaçi III"

Shkruar nga e Enjte, 25 Shtator 2014 09:40
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje!, Rexhep Selimi, ka cilësuar si të gabueshëm insistimin e PDK-së për bllokimin e zgjedhjes së krytarit…

Haraqija "kërcënon" përsëri Isën

Shkruar nga e Enjte, 25 Shtator 2014 09:22
Njëri nga themeluesit e Listës ‘LDK-Ibrahim Rugova’, Astrit Haraçija, po pretendon se në seancën e ardhshme të Kuvendit do të…

Borchardt : Terrorrizmi kërcënim jo vetëm për Kosovën

Shkruar nga e Mërkurë, 24 Shtator 2014 09:57
Misioni i EULEX-it është i përfshirë në hetimin e rasteve të terrorizmit në Kosovë që kanë elemente fetare. Por këto…

KQZ-ja pret në ethe

Shkruar nga e Mërkurë, 24 Shtator 2014 09:54
Anëtarët e KQZ-së theksojnë se janë duke i përcjellë zhvillimet politike. Por, nëse vendi shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme, ata…

“Dallavere” në spitalin e Gjilanit

Shkruar nga e Mërkurë, 24 Shtator 2014 09:49
Brenda spitalit  të Gjilanit është hapur një kafiteri që mundëson daljen e shpesht në pauzë të mjekve,kurse për pacientët ky…

Sot hapet Panairi i Produkteve Bujqësore

Shkruar nga e Mërkurë, 24 Shtator 2014 09:43
Në fshatin Shkabaj, sot zyrtarisht hapet Panairi i Produkteve Bujqësore dhe Agroindustriale ‘’Prishtina 2014’’.

Brovina: Nuk lejoj debat në seancë

Shkruar nga e Mërkurë, 24 Shtator 2014 09:28
Kryesuesja e seancës konstituive të Kuvendit Flora Brovina, ka bërë me dije se për shkak të vizitës së Presidentws Atifete…

Artikujt e preferuar Në kete jave

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare