Breaking News
Tornado prek qytetin e Sarandës ?! - Tuesday, 22 July 2014 16:36
Vret gruan, motrën e saj dhe më pas veten - Tuesday, 22 July 2014 14:13
Eneda e gatshme të zhvishet - Tuesday, 22 July 2014 12:11
Pesë karaktere që duhet të largohen - Monday, 21 July 2014 20:59
Saturday, Jun 28 2014

Rakic trazon Qeverinë

Written by Published in Lajme

Ka mbërritur në Qeveri konflikti ndëretnik për barrikadën “park” që javën e shkuar është vendosur mbi urën qendrore të lumit Ibër, me vendim të kryetarit të Komunës së Mitrovicës veriore, Goran Rakic, shkruna sot Koha Ditore.

Saturday, Jun 28 2014

Haziri:S’ka kthim prapa

Written by Published in Lajme

Antari i kryesisë së LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë të premten se nuk do të ketë kthim prapa të opozitës.

Friday, Jun 27 2014

Gjykata e Apelit e ka refuzuar kërkesën e Ukë Rugovës kundër paraburgimit.

Friday, Jun 27 2014

I pari i komunës së Klinës, Sokol Bashota, ka hequr dorë prej banesës që Asambleja Komunale e Klinës ia kishte ndarë në vitin 2011.

Friday, Jun 27 2014

Muharrem Nitaj, analist politik vlerëson se për qeverinë e ardhshme të Kosovës vendos Prishtina e jo Washingtoni apo Brukseli.

Friday, Jun 27 2014

Qeveria e Kosovës ka intensifikuar veprimet dhe kontaktet me Brukselin në mënyrë që barrikada e rivendosur me lumin Ibër në Mitrovicë të hiqet sa më shpejt.

Friday, Jun 27 2014

Ish-deputetët, të mbledhur në Iniciativën për Progres Demokratik, kanë mbetur jashtë parlamentit dhe tash po mendojnë se lista e përbashkët e serbëve, Lista Srpska, ua ka vjedhur votën, në shenjë proteste kanë nisur grevën para zyrës së përfaqësuesit të BE-së në Kosovë Samuel Zhbogar.

Thursday, Jun 26 2014

Rezultatet zyrtare të zgjedhjeve të 8 Qeshorit të publikuara sot nga KQZ-ja kanë qenë zhgënjyese për shumë kandidatë, ndër ta edhe për Erleta Hotin, e cila ka paralajmruar largim nga VV dhe nga jeta politike.

Thursday, Jun 26 2014

Kryeministri në detyrë dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi është lideri më i votuar në Kosovë. Ai ka marr 166.459 vota në gjithë Kosovën duke lënë pas  Isa Mustafa, me 121.052 vota e më pas i treti del të jetë Albin Kurti me 63,598 vota.

Thursday, Jun 26 2014

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga  ka uruar yllin kosovar për shkëlqimin që e bëri në “Brazili 2014”.

Thursday, Jun 26 2014

Tenderë të shpallur pa përfillur institucionet kompetente, gabime prej shtatëqind mijë eurosh gjatë pranimit të këstit të sigurimit në një tender tjetër, dhe shumë shkelje të tjera janë identifikuar në Ministrinë e Punëve të Brendshme, gjatë vitit të shkuar, nga Zyra e Auditorit të Përgjithshëm (ZAP).

Thursday, Jun 26 2014

Kur në mes të korrikut të qëndrojë në Prishtinë, Clint Williamson, kryeprokurorit amerikan që po i kryen hetimet për raportin e Dick Martyt, do t`i bëhet një kërkesë specifike. Atij do t`i kërkohet raport i detajuar mbi raportin e Martyt.

Page 12 of 319

Abonohu ne Kanalin ton Muzikore

Kryeminister i Kosoves

Kush mendoni se do të jetë kryeminister i Kosoves, pas zgjedhjeve nacionale në Kosovë?

» Go to poll »
1 Votes left

Në Fokus

LIDHU ME NE

Më te shikuarat gjate javës