Kryeqyteti mund të mbushet me mbeturina javën që vjen

Shkruar nga e Diel, 14 Dhjetor 2014 20:30
Të martën, kamionët e kompanisë “Pastrimi”, që mbledhin mbeturina në Prishtinë, nuk do të mund të zbrazen në deponinë e…
Lëvizja “Bashkohu” reagon pas deklaratave të nënkryetarit të Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, i cili për Ora News tha se…

Suedia kthen azilkërkuesit kosovarë

Shkruar nga e Diel, 14 Dhjetor 2014 17:30
Suedia është duke bërë përgatitje që azilkërkuesit kosovarë, t’i kthejë në Kosovë, përmes procesit të riatdhesimi dhe të riintegrimit edhe…

Nëse nuk rriten pagat,BSPK paralajmëron protesta

Shkruar nga e Diel, 14 Dhjetor 2014 17:29
Kryetari i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (PSPK), Haxhi Arifi, thotë se kryeministri Isa Mustafa duhet t’i respektojë…

Policia e Kosovës nuk i përjashton prodhimet ruse

Shkruar nga e Diel, 14 Dhjetor 2014 17:25
Njëri nga institucionet më të larta ekzekutive në vend, Policia e Kosovës, nuk ka përfillur vendimin e Qeverisë së Kosovës…

PDK kërkon një vend pune në qeveri e re për Lutën

Shkruar nga e Shtunë, 13 Dhjetor 2014 11:19
Këshilltarët komunalë të PDK-së,dega në Gjilan, kërkojnë nga qeveria e re e Republikës së Kosovës një pozitë për Lutfi Hazirin…
Ministri i Punëve të Jashtme, njëherësh edhe zv/kryeministër, Hashim Thaçi nuk do të ndihet në siklet si Enver Hoxhaj, gjatë…

Migrimi ilegal dëmton procesin e liberalizimin

Shkruar nga e Shtunë, 13 Dhjetor 2014 11:11
Skenat e ikjeve masive të qytetarëve të Kosovës drejt vendeve të Evropës në mënyrë ilegale si dhe pengesat në realizimin…

Gorani: Fati i LDK-së varet nga fati PDK-së

Shkruar nga e Shtunë, 13 Dhjetor 2014 11:07
Analisti politik Dukagjin Gorani ka thënë se Isa Mustafa është detyruar t’i emërojë ministrat nga radhët e LDK-së, të cilët…

Vllasi: Thaçi sërish kryeministër, Isa president

Shkruar nga e Shtunë, 13 Dhjetor 2014 11:01
Isa Mustafa është Kryeministri më i përgatitur për punët që e presin Kosovën, kurse Hashim Thaçi duhet ta përkrahë liderin…

Thaçi do t’a rris fuqin e presidentit

Shkruar nga e Premte, 12 Dhjetor 2014 09:35
Hashim Thaçi pritet ta shfrytëzojë pozitën që ka në qeverinë e Mustafës, për t’i rritur kompetencat e presidentit të ardhshëm,…

Artikujt e preferuar Në kete jave

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare