Breaking News
Gjilani, qyteti në ujë - Thursday, 31 July 2014 16:24
A do ta zgjidhnit të ju shpëtonte? - Wednesday, 30 July 2014 20:47
Vildanja bëhet 'pis' - Wednesday, 30 July 2014 11:15
Japonezët interpretojnë 'Shotën' (video) - Wednesday, 30 July 2014 11:20
Rita uron Bajramin në shqip - Wednesday, 30 July 2014 11:10
Wednesday, Jul 16 2014

‘Kolonat’ punon pa leje

Written by Published in Lajme

Lokali ‘Kolonat’ u hap para pak javësh në zemër të Prishtinës, në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ përballë hotelit ‘Grand’. Lokali punon 24orë e Komuna e Prishtinës thotë që nuk ka lëshuar leje të tillë.

Wednesday, Jul 16 2014

Deputetit të Parlamentit të Kosovës, Zafir Berisha nuk i ka shkuar ndërmend se mund të grushtohet me ndonjërin prej kolegëve në seancën e së enjtës. Berisha ka thënë se pas përfundimit të zgjedhjeve, ka menduar vetëm se si të nxjerrë në opozitë PDK-në.

Wednesday, Jul 16 2014

Driton Selmanaj nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI),ka thënë se posti i kryetarit të Kuvendit të Kosovës i takon grupit më të madh parlamentar, në këtë rast koalicionit LDK-AAK-NISMA.

Wednesday, Jul 16 2014

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Lutfi Haziri,nuk shqetësohet me kritikat se gjoja ai është një prej atyre që e ka “privatizuar” LDK-në.

Wednesday, Jul 16 2014

Blloku opozitar LDK, AAK dhe Nisma duket se po e humb partnerin e supozuar pas zgjedhjeve të këtijë qeshori, kur liderët e këtyre tri subjekteve politike e kishin nënshkruar një draft inicial të marrëveshjes për koalicion.

Tuesday, Jul 15 2014

Pas lajmit së KTV-së se zyrtarët gjermanë kanë kërkuar nga LDK dhe AAK që parita e Albin Kurtit,Lëvizja Vetëvendosje të mos jetë pjesë e Qeverisë, për Telegrafin u prononcuan Erzen Vraniqi dhe Ahmet Isufi.

Tuesday, Jul 15 2014

Analisti politik Shkelzen Maliqi ka vlerësuar se dështimi eventual i marrëveshjes në mes të koalicionit LDK-AAK-NISMA dhe VV-së vë në pikëpyetje të madhe mundësin e formimit të qeverisë së re nga partitë të cilat kanë humbur zgjedhjet e 8 qershorit.

Tuesday, Jul 15 2014

Bujar Nevzati, këshilltar komunal nga radhët e PDK-së thotë se Lutfi Haziri edhe pse kishte premtuar se do ta nxjerr Gjilanin nga depresioni politik, ai lëre që nuk e realizoj këtë premtim, por e thelloi edhe më shumë krizën.

Tuesday, Jul 15 2014

Punëtorët teknik të kompanisë “Dolphin”  , do të protestojnë sot në kërkim të të drejtave të tyre, pasiqë paga e tyre ju është vonuar që më shumë se gjatë muaj.

Tuesday, Jul 15 2014

Në skemën sipas së cilës është bërë ndarja e ulëseve për deputetët në bazë të rezultatit të zgjedhjeve të 8 qershorit, deputetët e PDK-së i vendos në karriget e mesit, e jo deputetët e bllokut opozitar, ashtu siç po pretendojnë tri partitë e koalicionit LDK-AAK-NISMA.

Tuesday, Jul 15 2014

Një numër shumë i lartë i maturantëve nuk arrin të marrin diplomën e shkollës së mesme dhe e gjithë kjo si pasojë e moskalimit të testit shtetëror  të maturës që përpilohet dhe organizohet nga Ministria e Arsimit.

Monday, Jul 14 2014

Në Republikën e Kroacisë mbahet takimi i liderëve të “Procesit Bërdo-Brioni” dhe i “Samitit 100″ së bashku me biznes liderët dhe sipërmarrësit dhe afaristët më të theksuar nga Evropa Juglindore,ku në këtë takim është paralajmëruar pjesëmarrja e presidentëve të Kosovës - Atifete Jahjaga .

Page 8 of 324

Abonohu ne Kanalin ton Muzikore

Kryeminister i Kosoves

Kush mendoni se do të jetë kryeminister i Kosoves, pas zgjedhjeve nacionale në Kosovë?

» Go to poll »
1 Votes left

Në Fokus

LIDHU ME NE

Më te shikuarat gjate javës