Breaking News
Gjilani, qyteti në ujë - Thursday, 31 July 2014 16:24
A do ta zgjidhnit të ju shpëtonte? - Wednesday, 30 July 2014 20:47
Vildanja bëhet 'pis' - Wednesday, 30 July 2014 11:15
Japonezët interpretojnë 'Shotën' (video) - Wednesday, 30 July 2014 11:20
Rita uron Bajramin në shqip - Wednesday, 30 July 2014 11:10
Friday, Aug 01 2014

Partia Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media ka thënë se, vrapi i shumë subjekteve politike parlamentare për të krijuar qeverinë e ardhshme, pas zgjedhjeve të 8 qershorit, edhe jashtë normave kushtetuese dhe jashtë sfidës reale të nevojave urgjente të institucioneve të Republikës dhe të qytetarëve është dëshmi e mjaftueshme për të kuptuar, mjerisht, se pushteti po vazhdon të mbetet qëllim në vetvete dhe për vetvete.

Friday, Aug 01 2014

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Gjermania, Zvicra e Italia mësohet të jenë vendet në të cilat gjendet një numër më i madh i shqiptarëve.

Friday, Aug 01 2014

Vërshimet e së enjtes në Gjilan kanë shkaktuar dëme të shumta në ekonomitë familjare dhe bizneset e Gjilanit.Kështu Komuna e Gjilanit ka formuar një komision për vlerësimin e dëmeve.

Friday, Aug 01 2014

Lëvizja Islamike “Bashkohu”-LISBA, ka paralajmëruar një protestë sot në mbështetje të Palestinës dhe ajo do të mbahet para Teatrit Kombëtar nën moton “Kosova për Palestinën”.

Friday, Aug 01 2014

Ish Kryepokurorja e Tribunalit të Hagës ka thënë se do të ishte e gatshme të kthehej në Hagë për të përfaqësuar aktakuzën kundër krerëve të UÇK-së.

Friday, Aug 01 2014

Lavdrim Muhaxheri, i cili është pjesë e grupit paramilitar të Shtetit Islam të Irakut dhe Shamit (ISIS), në luftë në Siri e Irak, thotë se do të luftojë për Mitrovicën dhe se për atë vend do të derdh gjak pa fund.

Thursday, Jul 31 2014

Imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, ka reaguar në lidhje me Raportin e fundit të Qeverisë Amerikane rreth Lirive Fetare , ai u shpreh në një opinion të dërguar portalit Indeksonine.

Thursday, Jul 31 2014

Gjilani, qyteti në ujë

Written by Published in Lajme

Nga reshjet e dendura të shiut rrugët eGjilanit sot janë shndërruar në lumenj dhe nga bllokimi i rrugëve nga uji është në pamundësi të kalohet me makina

Thursday, Jul 31 2014

PDK-ja nuk ka arritur të sigurojë asnjë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Kështu të paktën figuron sipas faqes zyrtare të Kuvendit, e cila te numri i deputetëve të PDK-së ka shënuar shifrën 0 (zero).

Thursday, Jul 31 2014

 Drejtori ekzekutiv i Këshillit për Mbrojtjen e Drejtave dhe Lirive të Njeriut, Behxhet Shala ka vlerësuar se raporti i prokurorit Clint Williamson ka shumë lëshime në aspektin profesional dhe se ky raport ka shumë paqartësi.

Thursday, Jul 31 2014

Lavdrim Muhaxheri, i cili tashmë është pjesë e grupit paramilitar të Shtetit Islam të Irakut dhe Shamit (ISIS), në luftë në Siri e Irak, e që tmerroi opinionin e gjerë publik me veprimet e tij barbare, me prerjen e kokave të njerëzve, ka reaguar me një status në Facebook, duke u arsyetuar për ato vepra që ka kryer.

Thursday, Jul 31 2014

Partia fituese e zgjedhjeve të përgjithëshme,PDK-ja  është duke përgatitur dëshmi shtesë për lëndën të cilën e ka deponuar në Gjykatën Kushtetuese për seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës.

Page 1 of 325

Abonohu ne Kanalin ton Muzikore

Kryeminister i Kosoves

Kush mendoni se do të jetë kryeminister i Kosoves, pas zgjedhjeve nacionale në Kosovë?

» Go to poll »
1 Votes left

Në Fokus

LIDHU ME NE

Më te shikuarat gjate javës