Tërmet i fortë në Japoni

Shkruar nga e Diel, 23 Nëntor 2014 12:26
Një tërmet i fortë tronditi qendrën e Japonisë mbrëmjen e së shtunës, duke shkaktuar plagosjen e dhjetëra njerëzve dhe shembjen…

UP, e zhytur në borxhe

Shkruar nga e Diel, 23 Nëntor 2014 11:49
Universiteti i Prishtinës (UP) nuk i ka borxh vetëm kompanive private, por edhe punëtorëve të vet.

I vetëm në shkollë

Shkruar nga e Diel, 23 Nëntor 2014 11:44
Zhurmat e nxënësve në shkollën fillore “Tefik Çanga”, janë të pakta. Kjo ngase jo pse nxënësit në atë shkollë nuk…

Thaçi uron Ditën e Alfabetit

Shkruar nga e Shtunë, 22 Nëntor 2014 11:59
Kryeministri në largim i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook, ka uruar të gjithë shqiptarët për Ditën e…

I shesin pronat në Kosovë dhe ikin për një jetë më e mirë

Shkruar nga e Shtunë, 22 Nëntor 2014 11:56
Varfëria dhe mosperspektiva në Kosovë ka rritur në përmasa shqetësuese numrin e kosovarëve që po ikin jashtë shtetit.

Koalicionin e bënë drejtuesit jo legjitimë të LDK-së

Shkruar nga e Shtunë, 22 Nëntor 2014 11:48
Vlefshmëria e vendimit të LDK-së, për t’u bashkuar me PDK-në për të formuar qeverinë e re, mund të vihet në…

Thaçi i vë syrin Presidencës

Shkruar nga e Shtunë, 22 Nëntor 2014 11:39
Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi ka përmendur postin e Presidencës në kontekst të ndërtimit të institucioneve të reja pas marrëveshjes…

Shqipëria nuk e ka në program bashkimin me Kosovën

Shkruar nga e Shtunë, 22 Nëntor 2014 11:26
Shkrimtari shqiptar me famë botërore, Ismail Kadare, ka thënë se aktualisht shteti shqiptar nuk e ka në program bashkimin me…

LDK : Jacobsonin e kemi garantuese për postin e kryeministrit

Shkruar nga e Premte, 21 Nëntor 2014 10:48
Partnerët e koalicionit, LDK dhe PDK, pas arritjes së marrëveshjes për koalicion kanë nisur punën për ndarjen e posteve ministrore,…

Thaçi nuk e pranon se Isa do të jetë kryeministër

Shkruar nga e Premte, 21 Nëntor 2014 10:33
Me gjithë deklarimin e LDK-së se posti i kryeministrit i takon kësaj partie, Hashim Thaçi për asnjë moment nuk ka…

Demaçi: PDK-LDK bashkëqeverisje pozitive

Shkruar nga e Premte, 21 Nëntor 2014 10:31
Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, e ka vlerësuar pozitivisht marrëveshjen për bashkëqeverisje në mes të PDK-së dhe LDK-së.

Artikujt e preferuar Në kete jave

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare