Ndërrohen ulëset dhe ulet serioziteti në Parlament të Kosovës

Vlerësoni këtë artikull
(0 vota)

Ka kaluar apo jo, nga Partia Demokratike e Kosovës, kalon në Aleancën e Ardhmërisë së Kosovës?

Në seancë e ditës së enjten, në Parlamentin e Kosovës Nait Hasani deputet i PDK-së ishte ulur në ulëset të cilat i takojnë partisë së AAK-së. Në seancën e të enjtes është vërejtur mjaft mirë, Hasani duke biseduar me deputetët nga ana e AAK-së, më sakt me Daut Haradinaj. Në mesin e asaj bisede, nuk ka mbetur pa u vërejtur të qeshurat që ata të dy shfaqën në mes vete. Kjo ulje dhe bashkëbisedime në rradhët e Hasanit, dhe anëtarëve të AAK-së ka bërë që shumë deputet të fillojnë të bëjnë shaka me deputetin nga Partia Demokratike e Kosovës. Seancat e fundit, sikur po sjellin më shumë shaka sesa punë serioze nga ana e deputetëve. Një nga vërejtjet e kryetarit të kuvendit parlamentar Jakup Krasniqi, ishte se kërkoi nga një ministër të mos ulet në vendet e caktuara për deputetët.

 

Modifikuar për herë te fundit më e Hënë, 20 Maj 2013 12:52

Lini një koment

Sigurohu të fusni informacionin e nevojshëm (*) kur ju kërkohet. Kodi HTML nuk lejohet

Artikujt e preferuar Në kete jave

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare