Ndërrohen ulëset dhe ulet serioziteti në Parlament të Kosovës

  • Monday, May 20 2013
  • Written by 
  • font size decrease font size increase font size

Ka kaluar apo jo, nga Partia Demokratike e Kosovës, kalon në Aleancën e Ardhmërisë së Kosovës?

Në seancë e ditës së enjten, në Parlamentin e Kosovës Nait Hasani deputet i PDK-së ishte ulur në ulëset të cilat i takojnë partisë së AAK-së. Në seancën e të enjtes është vërejtur mjaft mirë, Hasani duke biseduar me deputetët nga ana e AAK-së, më sakt me Daut Haradinaj. Në mesin e asaj bisede, nuk ka mbetur pa u vërejtur të qeshurat që ata të dy shfaqën në mes vete. Kjo ulje dhe bashkëbisedime në rradhët e Hasanit, dhe anëtarëve të AAK-së ka bërë që shumë deputet të fillojnë të bëjnë shaka me deputetin nga Partia Demokratike e Kosovës. Seancat e fundit, sikur po sjellin më shumë shaka sesa punë serioze nga ana e deputetëve. Një nga vërejtjet e kryetarit të kuvendit parlamentar Jakup Krasniqi, ishte se kërkoi nga një ministër të mos ulet në vendet e caktuara për deputetët.

 

Rate this item
(0 votes)
Published in Lajme

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Abonohu ne Kanalin ton Muzikore

Kryeminister i Kosoves

Kush mendoni se do të jetë kryeminister i Kosoves, pas zgjedhjeve nacionale në Kosovë?

» Go to poll »
1 Votes left

Në Fokus

LIDHU ME NE

Më te shikuarat gjate javës