Breaking News
Gjilani, qyteti në ujë - Thursday, 31 July 2014 16:24
A do ta zgjidhnit të ju shpëtonte? - Wednesday, 30 July 2014 20:47
Vildanja bëhet 'pis' - Wednesday, 30 July 2014 11:15
Japonezët interpretojnë 'Shotën' (video) - Wednesday, 30 July 2014 11:20
Rita uron Bajramin në shqip - Wednesday, 30 July 2014 11:10

Oda Ekonomike Amerikane: E shqetësuar për zhvillimet e fundit në Agjencinë Kosovare të Privatizimit

  • Thursday, May 23 2013
  • Written by 
  • font size decrease font size increase font size

 Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shpreh shqetësimet e saj lidhur me zhvillimet e fundit në Agjencinë Kosovare të Privatizimit, si një ndër institucionet më të rëndësishme në Kosovë që ka për obligim menaxhimin e pasurisë shoqërore dhe procesin e privatizimit në vend.

 ”Dorëheqja e përfaqësueses së Ambasadës Amerikane nga Bordi i Drejtorëve të AKP-së është një sinjal dhe porosi që duhet trajtuar me seriozitet dhe që kërkon ndërmarrjen e hapave të domosdoshëm për të siguruar që institucionet e pavarura si AKP të punojnë në mënyrë të pavarur, transparente dhe të përgjegjshme drejt përmbushjes së objektivave të tyre ligjore.

 

Rate this item
(0 votes)
Published in Lajme

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Abonohu ne Kanalin ton Muzikore

Kryeminister i Kosoves

Kush mendoni se do të jetë kryeminister i Kosoves, pas zgjedhjeve nacionale në Kosovë?

» Go to poll »
1 Votes left

Në Fokus

LIDHU ME NE

Më te shikuarat gjate javës