10minuta lajme shqip blue1
Oda Ekonomike Amerikane: E shqetësuar për zhvillimet e fundit në Agjencinë Kosovare të Privatizimit

23 May 2013

 Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shpreh shqetësimet e saj lidhur me zhvillimet e fundit në Agjencinë Kosovare të Privatizimit, si një ndër institucionet më të rëndësishme në Kosovë që ka për obligim menaxhimin e pasurisë shoqërore dhe procesin e privatizimit në vend.

 ”Dorëheqja e përfaqësueses së Ambasadës Amerikane nga Bordi i Drejtorëve të AKP-së është një sinjal dhe porosi që duhet trajtuar me seriozitet dhe që kërkon ndërmarrjen e hapave të domosdoshëm për të siguruar që institucionet e pavarura si AKP të punojnë në mënyrë të pavarur, transparente dhe të përgjegjshme drejt përmbushjes së objektivave të tyre ligjore.

 

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android