10minuta lajme shqip blue1
SwissContact mbaron misionin në Kosovë

11 Jun 2013

Ramë Buja, Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, ka marrë pjesë në ceremoninë e mbylljes së misionit të organizatës zvicerane ‘Swisscontact’ në Përkrahje të Arsimit dhe Aftësimit Profesional në Kosovë.

Për 13 vjet kjo organizatë i ka përkrahur shkollat e mesme profesionale në gjithë Kosovën me trajnime profesionale për mësimdhënësit, pajisje për shkollat, dhe praktikë në punë për nxënësit.

Me këtë rast, ministri Buja falenderoi shtetin zviceran që e ka ndihmuar Kosovën në të gjitha sferat e jetës, e sidomos në arsim. “Më e dukshmja dhe që ka lënë gjurmë është ndihma në sferën e arsimit, që gjatë këtyre viteve kalon shumë prej 8 milion euro”, tha ministri Buja.

Ndërsa, Florian Meister, përfaqësues i SwissContac-it, foli për projektin dhe punën që është bërë në disa faza të ndihmës në aspekte të ndryshme që nga nëntori i vitit 2000 prej kur ka filluar.

 

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android