10minuta lajme shqip blue1
Ahmeti: Sot dhe përgjithmonë, ne jemi bashkë

17 Feb 2017

​Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar 9 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, duke thënë se shqiptarët e Maqedonisë do të qëndrojnë gjithmonë pranë popullit të Kosovës në çdo sakrificë, në çdo sfidë dhe në punën e përbashkët drejt integrimit të plotë euro-atlantik. 

Ja urimi i plotë i Ahmetit:

Në këtë Ditë të Pavarësisë së Kosovës, kam kënaqësinë e veçantë që në emër të të gjithë ne pranë Bashkimit Demokratik për Integrim, të përcjell urimet më të ngrohta e vëllazërore bashkëkombasve tanë në Kosovë dhe gjithandej.

Kujtoj me përulësi heronjtë e UÇK-së dhe shpreh mirënjohje dhe respekt pa fund për patriotizmin, atdhedashurinë, sakrificën dhe kontributin e madh të brezave të tërë.

Ne, motra dhe vëllezër tuaj, do të qëndrojmë gjithmonë pranë jush dhe me ju në çdo sakrificë, në çdo sfidë dhe në punën tonë të përbashkët drejt integrimit të plotë euro-atlantik. Sot dhe përgjithmonë, ne jemi bashkë.

Zoti e bekoftë Republikën e Kosovës!

Zoti i bekoftë shqiptarët!

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android