10minuta lajme shqip blue1
“Armiqësia” PDK- LDK lë nxënësit pa libra

12 Aug 2017
Nxënësit e shkollave fillore nuk do t’i marrim librat falas prej shtatorit, siç ndodh tash e disa vite.
 
Burime të Telegrafit kanë bërë të ditur se Ministria e Arsimit nuk ka buxhet për të mbuluar librat për të gjitha klasat e ciklit fillor, derisa marrëdhëniet e ngrira të ministrit që vjen nga PDK me kryeministrin në detyrë, Isa Mustafa, kanë bërë që Ministria të mos kërkojë buxhet shtesë për këtë çështje.
 
Kësisoj, mungesa e librave për filloristët pritet të jetë dëmi i radhës nga mungesa e formimit të institucioneve.
 
Telegrafi ka dërguar pyetje në Ministrinë e Arsimit për këtë çështje, por ata nuk janë përgjigjur.
 
Në Ministrinë e Financave kanë thënë se nuk janë informuar nga Ministria e Arsimit për mungesë fondesh për t’i pajisur të gjitha klasat e nivelit fillor me libra, siç ka ndodhur edhe në të kaluarën. /Telegrafi/
Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android