10minuta lajme shqip blue1
Haradinaj: Me zbatimin e MSA do ta obligojmë BE të na japë liberalizimin

12 Oct 2017
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se shpejt do të gjendet e vërteta e shënimit të vijës kufitare me Malin e Zi, e që është kusht i BE-së për procesin e liberalizimit.
 
Ai theksoi se me zbatimin e MSA-së, do ta detyrojnë BE-në, që të ketë lëvizje përpara për liberalizimin e vizave.
 
Këto komente kryeministri dhe njëherësh kryetari i AAK-së i bëri në tubimin elektoral që partia e tij mbajti në Duzhnje të Gjakovës.
 
Kreu i AAK-së dhe Qeverisë, theksoi se punët që kishin dashur të kryhen gjatë këtij viti kishin qenë të harruara, porse ata do t’i kryejnë me kohë.
Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android