10minuta lajme shqip blue1
Arrestohet i dyshuari për tentim vrasje

14 Nov 2017

Dje, në orët e pasdites, policia në Prizren ka arrestuar të dyshuarin I. M i cili para disa ditëve kishte kryer tentim vrasje. 

Te i  dyshuari i është sekuestruar arma e tipit Walther me shtatë fishekë dhe një karikator, me të cilën ka kryer veprën penale.

 
I dyshuari është intervistuar në prani të avokatit të tij mbrojtës, i njëjti ka pranuar veprën që ka kryer. Pas intervistës me vendim te Prokurorit të Shtetit i njëjti është dërguar ne mbajtje për 48 orë./KosovaPress/

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android