10minuta lajme shqip blue1
Haziri premton investime të mëdha në Gjilan

14 Nov 2017

Në kuadër të fushatës zgjedhore për balotazh, Nëndega e “Xhamisë së Vogël, “Iliria” dhe “Qendra” në tubimin e përbashkët të organizuar sot i kanë dhënë mbështetje të madhe kryetarit aktual dhe kandidatit të LDK-së për edhe një mandat qeverisës me Gjilanin, Lutfi Haziri. 

Haziri ka falënderuar banorët e këtyre lagjeve për mbështetjen, duke thënë se kjo përkthehet me përgjegjësi të madhe në punë, përderisa ka paralajmëruar investimet e mëdha që do të ndodhin në këtë pjesë në mandatin e ri.

“Do ta përfundojmë lumin Mirusha, do të vazhdojmë me zgjerimin e zonës urbane, ndërtimin e të gjitha rrugëve të vogla. Gjatë katër vitet e ardhshme do të ndodhë ndryshimi i madh në Gjilan. Po ashtu, Gjilani do ta kërkoj hisen e vet buxhetore në Qeveri, sepse ky është kontribut i qytetarëve në buxhet”, ka thënë Haziri.

Ai ka shprehur besimin se në garën e balotazhit më 19 nëntor do të shënojë fitore bindëse.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android