Siria: Kontrollin e armëve kimike nuk e bëra nga kërcënimi i SHBA-ve

  • Thursday, Sep 12 2013
  • Written by 
  • font size decrease font size increase font size

Moskë - Presidenti sirian Bashar al-Assad konfirmoi të enjten se Siria e vuri nën kontrollin ndërkombëtar arsenalin e saj kimikë dhe për të dërguar dokumente OKB-së për të nënshkruar një marrëveshje, por ka deklaruar se ky vendim nuk ishte i motivuar nga kërcënimi i sulmeve të SHBA.

"Siria, u dha armët e saj kimike nën kontrollin ndërkombëtar për shkak të Rusisë," tha ai në komentet e përkthyera në rusisht fragmente një intervistë me transmetuesin publik Rossiya 24.

"Kërcënimet e Shteteve të Bashkuara, nuk e ndikova për vendimin ndaj armëve kimike të kontrolluara", shtoi ai.

Rate this item
(0 votes)
Published in Lajme

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Abonohu ne Kanalin ton Muzikore

Kryeminister i Kosoves

Kush mendoni se do të jetë kryeminister i Kosoves, pas zgjedhjeve nacionale në Kosovë?

» Go to poll »
1 Votes left

Në Fokus

LIDHU ME NE

Më te shikuarat gjate javës