10minuta lajme shqip blue1
Siria: Kontrollin e armëve kimike nuk e bëra nga kërcënimi i SHBA-ve

12 Sep 2013

Moskë - Presidenti sirian Bashar al-Assad konfirmoi të enjten se Siria e vuri nën kontrollin ndërkombëtar arsenalin e saj kimikë dhe për të dërguar dokumente OKB-së për të nënshkruar një marrëveshje, por ka deklaruar se ky vendim nuk ishte i motivuar nga kërcënimi i sulmeve të SHBA.

"Siria, u dha armët e saj kimike nën kontrollin ndërkombëtar për shkak të Rusisë," tha ai në komentet e përkthyera në rusisht fragmente një intervistë me transmetuesin publik Rossiya 24.

"Kërcënimet e Shteteve të Bashkuara, nuk e ndikova për vendimin ndaj armëve kimike të kontrolluara", shtoi ai.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android