Breaking News
Gjilani, qyteti në ujë - Thursday, 31 July 2014 16:24
A do ta zgjidhnit të ju shpëtonte? - Wednesday, 30 July 2014 20:47
Vildanja bëhet 'pis' - Wednesday, 30 July 2014 11:15
Japonezët interpretojnë 'Shotën' (video) - Wednesday, 30 July 2014 11:20
Rita uron Bajramin në shqip - Wednesday, 30 July 2014 11:10

Femrat besojnë se seksi do të jetë më i mirë nëse ju jeni më i rëndë

  • Saturday, Apr 20 2013
  • Written by 
  • font size decrease font size increase font size

Madje 92 për qind e femrave që morën pjesë në studimin britanik, e pranojnë se psherëtimat dhe ulërimat në shtrat janë ato mendojnë se bëjnë një seks më të mirë.

Gratë që kanë marrë pjesë në hulumtim në Universitetin e Leeds besojnë se kënaqësia e shprehur me zë të lartë, ndikon pozitivisht në besimin e tyre  dhe përmirëson performancën e tyre në shtrat, dhe rezultati është më i kënaqshëm për të dy.
 
Gratë kanë të thënë se kënaqshmëria e tyre më e lartë, është nëse ato dëgjojnë  tregtarët e lodrave të seksit,se si të shijojnë seksin.
 
Dyqanet e lodrave seksi Research "Lovehoney" ka pasur 1.171 të anketuar, dhe arriti në përfundimin se gratë janë më forta se meshkujt gjatë seksit.
 
Një ekspert i 'Tracey Cox' tha se gratë mund të ndihen nën presion për të nxjerrë zë të lartë dhe për të gjetur prova për të shijuar gjatë seksit.
 
Pse femrat janë të prirura të bërtasin me zë të lartë gjatë seksit nuk asnjë shpjegim shkencor, dhe Koks e konsideron atë një gjë individuale./10minuta/
Rate this item
(1 Vote)
Published in Lifestyle

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Abonohu ne Kanalin ton Muzikore

Kryeminister i Kosoves

Kush mendoni se do të jetë kryeminister i Kosoves, pas zgjedhjeve nacionale në Kosovë?

» Go to poll »
1 Votes left

Në Fokus

LIDHU ME NE

Më te shikuarat gjate javës