10minuta lajme shqip blue1
Femrat besojnë se seksi do të jetë më i mirë nëse ju jeni më i rëndë

20 Apr 2013

Madje 92 për qind e femrave që morën pjesë në studimin britanik, e pranojnë se psherëtimat dhe ulërimat në shtrat janë ato mendojnë se bëjnë një seks më të mirë.

Gratë që kanë marrë pjesë në hulumtim në Universitetin e Leeds besojnë se kënaqësia e shprehur me zë të lartë, ndikon pozitivisht në besimin e tyre  dhe përmirëson performancën e tyre në shtrat, dhe rezultati është më i kënaqshëm për të dy.
 
Gratë kanë të thënë se kënaqshmëria e tyre më e lartë, është nëse ato dëgjojnë  tregtarët e lodrave të seksit,se si të shijojnë seksin.
 
Dyqanet e lodrave seksi Research "Lovehoney" ka pasur 1.171 të anketuar, dhe arriti në përfundimin se gratë janë më forta se meshkujt gjatë seksit.
 
Një ekspert i 'Tracey Cox' tha se gratë mund të ndihen nën presion për të nxjerrë zë të lartë dhe për të gjetur prova për të shijuar gjatë seksit.
 
Pse femrat janë të prirura të bërtasin me zë të lartë gjatë seksit nuk asnjë shpjegim shkencor, dhe Koks e konsideron atë një gjë individuale./10minuta/
Rate this item
(1 Vote)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android