10minuta lajme shqip blue1


Këngen mund ta shkarkoni në këte Adrese Mbreti Records: Radoo - CubanaSeksi dhe seksualiteti

27 Apr 2013

Ky është një term kompleks me kuptime të ndryshme. Kjo mund të jetë varësisht prej interesave të një individi, preferencat. Seksualiteti lidhet me interesat seksuale  me atë se çfarë stimujve një person i përgjigjet. Çfarë mund të tërheqë dikë seksualisht nuk mund të tërheqë të gjithë në atë mënyrë.

Orientimi seksual i një personi

Seksualiteti mund të thotë orientimi seksual i një personi, kjo mund të jetë i drejtë, bi-seksuale dhe homoseksuale. Seksualiteti ose orientimi seksual i një personi mbetet një mister se përse kjo ndodhë. Seksualiteti në referencë ndaj 'vetes' do të thotë se si një person e percepton veten e tij / saj si një qenie seksuale.
 
Imazhi i trupit luan një rol të rëndësishëm në seksualitetin e personave që lidhin me trupin e tyre fizik. Seksualiteti është tejkalim nga paragjykimi nga shoqëria pasi format e saj të ndryshme janë konsideruar si "anormal" dhe e ndaluar. Por seksualiteti është diqka e natyrshme dhe instiktive të cilat vetëm mund të shtypen për një kohë por që doemos vihet në pah./10minuta/
Rate this item
(4 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android