10minuta lajme shqip blue1
Ushqimet që ju ndihmojnë të dukeni 10 vite më e re (Foto)

16 Feb 2017

Ne të gjithë duam të dukemi më të ri se sa që jemi si dhe të jetojmë sa më gjatë që është e mundur. Edhe pse janë gjenet ato që na e japin fillimin e kësaj, dieta apo ushqimi që përdorim luan një rol jetik për të na ndihmuar që të zgjatim jetën tonë dhe të mbajmë lëkurën tonë të bukur dhe rinore në kohë më të gjatë.

Ne sot kemi renditur disa nga ushqimet që janë kundër moshës dhe që mbajnë lëkurën tuaj më të freskët dhe natyrisht rinore.

1. Manaferra

2. Karota

3. Limonë, Shega dhe Portokall

4. Hudhra

5. Çokollata e zezë

6. Vaji i ullirit

7. Domatet

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android