10minuta lajme shqip blue1
Ilustrime që tregojnë se sa absurde është bota moderne (Foto)

16 Feb 2017

Një ilustrues italian i quajtur Marco Melgrati kaloi shumë kohë duke vëzhguar botën moderne dhe mënyrën si jetojmë. Botën e teknologjisë, realitetin virtual dhe stereotipat e imponuara nga mediat. 

Një ditë ai vendosi të largoj gjithë absurditetet e jetës së përditshme.

Ne kemi shkëputur disa nga ilustrimet e artistit italian që do ju ndihmojnë të shihni një perspektivë tjetër. Ndoshta edhe do ju jap frymëzim të mjaftueshëm për të bërë diçka që keni ëndërruar të bëni.

1. Nuk keni nevojë për mrekulli për të ndryshuar punën

ilustrime qe tregojne 1 2305

2. Bëhuni kush doni të bëheni.

ilustrime qe tregojne 2 7704

3. Një gjuhë e re.

ilustrime qe tregojne 3 7091

4. Do të mund të ishte dashuri.

ilustrime qe tregojne 4 8166

5. A i zgjidhni problemet duke e përdorur logjikën apo intuitën?

ilustrime qe tregojne 5 9475

6. Duani armiqtë tuaj.

ilustrime qe tregojne 6 8959

7. Krijojeni veten tuaj.

ilustrime qe tregojne 7 6729

8. Narcizmi është në rrjete sociale.

ilustrime qe tregojne 8 4103

9. Karma.

ilustrime qe tregojne 9 7447

10. Gjithmonë jeni i gatshëm për pakëz frymëzim.

ilustrime qe tregojne 10 2288

11.Universi nënujor.

ilustrime qe tregojne 11 8243

12. Keni kujdes.

ilustrime qe tregojne 12 8716

13. Një linjë mes realiteti dhe artit kohëshkurtër.

ilustrime qe tregojne 13 9625

14. Mësoni si të lini gjërat pas.

ilustrime qe tregojne 14 6175

15. Përballini frikën tuaj.

ilustrime qe tregojne 15 9427

Rate this item
(2 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android