10minuta lajme shqip blue1
Gjërat që bëjnë njerëzit e suksesshëm (Foto)

16 Feb 2017

Ne gjithmonë frymëzohemi nga sukseset e njerëzve të tjerë, por çfarë saktësisht i ndan këta njerëz nga turma apo nga njerëzit e tjerë? 

Më poshtë mund të gjeni një listë të tipareve të cilat kanë zakonisht njerëzit e suksesshëm dhe i cilësojnë si sekretet e suksesit të tyre.

Ø Ata zgjohen herët.

gjerat qe bejne njerezit e suksesshem 1

Ø Ndajnë prioritete e tyre.

gjerat qe bejne njerezit e suksesshem 2

Ø Ata stërviten

gjerat qe bejne njerezit e suksesshem 3

Ø  Kanë qëllime specifike

gjerat qe bejne njerezit e suksesshem 4

Ø  Ata lexojnë

gjerat qe bejne njerezit e suksesshem 5

Ø  Mbajnë balancën në jetën e tyre

gjerat qe bejne njerezit e suksesshem 6

Ø  Ata përgatiten

gjerat qe bejne njerezit e suksesshem 7

Ø  Kërkojnë për ndihmë.

gjerat qe bejne njerezit e suksesshem 8

Ø  Insistojnë.

gjerat qe bejne njerezit e suksesshem 9

Ø  Veprojnë

gjerat qe bejne njerezit e suksesshem 10

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android