10minuta lajme shqip blue1
Eliminoni celulitin me vaj kokosi

21 Apr 2017

Vaji i kokosit është shumë i dobishëm për një numër të madh përdorimesh, si për produkte të bukurisë ashtu edhe për trajtimin e problemeve të ndryshme. 

Së fundmi është treguar se ky vaj ka një rol të rëndësishëm në luftimin e celulitit.

Ceululiti është një problem shumë i madh veçanërisht në stinën e verës, ku vajzat ndjehen të pasigurta për të veshur lirshëm rrobat që dëshirojnë. Por, ju mund të filloni trajtimin e tij që nga ky moment .

Në një enë filloni që gradualisht ta ngrohni pakëz vajin e kokosit dhe të masazhoni zonat e prekura.

Lëreni të qëndroj për disa orë ose tërë natën deri sa të pastroni trupin në mëngjes.

Një metode tjetër edhe më ektive është miksimi i këtij vaji me sheqer dhe kafe.

Krijoni një masë nga vaji i kokosit , sheqeri dhe kafeja dhe masazhoni pjesët e trupit të cilat janë të afektuara nga celulitit.

Kjo maskë stimulon qarkullimin e gjakut, detoksifikimin e trupit dhe ndihmon në reduktimin e celulitit.

Masazhoni zonat e prekura nga celuliti për 10 minuta dhe përsëriteni këtë proces dy herë në ditë.

Rezultatet janë shumë të kënaqshme.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android