10minuta lajme shqip blue1
​Përdorni vajin e kokosit për nxirje të shpejtë të lëkurës

19 May 2017

Vaji i kokosit është ndër aleatët më kryesor të lëkurës për shkak të multifunksionalitetit që e ka. 

Shumë produkte efektive për marrjen më të shpejtë të rrezeve të diellit dhe për një ngjyrë çokollate që gjithmonë e keni ëndërruar, po dalin në treg ditë pas ditës.

Mirëpo produktet e përpunuara kanë shumë përbërës që njëkohësisht e dëmtojnë lëkurën, prandaj është shumë e rëndësishme që të përdorni vajrat natyral të cilët përveç që iu mbrojnë, kanë shumë benefite dhe janë të njohura për vlerat e tyre që në kohët e lashta

Përveç vajit të ullirit të cilin jemi mësuar ta përdorim përdorni edhe vajin e kokosit i cili është i përbërë nga acidet yndyrore të mesme qe janë jashtëzakonisht të shëndetshme, si acidi kaprilik, larik dhe karpik të cilët ndihmojnë të keni një lëkurë të shëndetshme dhe të bukur.

Përdorni vajin e kokosit në vend të vajit të kremit për nxirrje dhe do t’i shihni rezultatet.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android