10minuta lajme shqip blue1
Dieta për t’u dobësuar në pak kohë

12 Aug 2017

Bëhet fjalë për një dietë e cila duhet ndjekur për shtatë ditë me radhë, për të humbur 5 kilogramë në një javë, duke u dobësuar pa ndjerë uri. 

Është e rëndësishme që të pihet së paku 1.5 litër ujë në ditë, duke konsumuar ushqime me bazë miell integral dhe duke konsumuar së paku tre porcione me zarzavate dhe perime në ditë.

Në këtë mënyrë do të ndiheni të ngopur dhe do të hani më pak, natyrisht pa e tepruar me përdorimin e kripës.

Këshillohet që të konsumoni dhe peshk të llojit salmon, ose fileto pule, por të pjekura pa vaj.

E rëndësishme është që te praktikoni edhe aktivitet të rregullt fizik në mënyrë që rezultatet të jenë më të shpejta.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android