10minuta lajme shqip blue1
Ja pse nuk duhet të vini veshjet e brendshme pas seksit

11 Oct 2017

Pas aktit, për të shmangur infeksionet e traktit urinar duhet të urinoni, për të qenë të shëndetëshm. 

Sara Twogood, asistent profesoreshë e obstetrikës dhe gjinekologjisë në Shkollën Mjekësore të Kalifornisë, thotë se nëse fshikëza juaj nuk është e mbushur dhe ju nuk keni ndjesinë e urinimit, duhet të përpiqeni pasi mjafton për të larguar bakteret nga uretra, të cilat nga vagjina mund të infektojnë traktin urinar. 

Ekspertja e shëndetit rekomandon po ashtu se për pak orë të mos i vishni veshjet e brendshme, por të qëndroni me një palë pizhame të lirshme, pasi në këtë mënyrë vagjina “do të marrë ajër”.

Sigurohuni që të brendshmet të jenë material pambuku dhe të thata, në të kundërt mund të vuani pasojat.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android