10minuta lajme shqip blue1


Këngen mund ta shkarkoni në këte Adrese Mbreti Records: Radoo - CubanaKëshilla për bukuri natyrale

03 Jan 2013

Kujdesi i bukurisë është zgjedhja e parë e grave, nuk ka ndonjë mendim të dytë për këtë nga asnjë grua e cila është beqare. 

Ka shumë gjëra në mënyrë që ju të dukeni bukur , edhe ju jeni njëra prej tyre, por nëse nuk keni arritur sukses ende atëherë ju keni nevojë për një bukuri natyrale që nuk ka nevojë për ndonjë make-up. Gratë të cilat përdorin kozmetikë, bukuria e tyre është e përkohshme, ndërsa për të pasur një bukuri natyrore ju duhet të shikoni disa këshilla që janë enkas për kujdesin e bukurisë natyrale.

Disa këshilla të mira se si të kujdeseni për lëkurë me bukuri natyrale:

Ju duhet të kërkoni njëherë shërim për problemin e fytyrës dhe plagët, dhe të përdorni një përsierje prej lëngut të drurit dhe ujë trëndafili në lëkurën tuaj, ta leni atë gjatë tërë natës, dhe pastaj ta lani fytyrën në mëngjes me ujë të ftohtë. Që të keni një rezultat sa më të mirë ju mund t'i shtoni edhe qumësht kësaj përbërje. Përzijeni disa lëng limoni dhe ujë trëndafili. Me anë të një mase pambuku shtrije nëpër tërë fytyrën, kjo do të ndikojë në masë të madhe që ju të hiqni puçrrat në fytyrë. 

Bëni një përzierje prej lëngut të domates, mjaltës dhe ujë trandafili dhe pastaj aplikojeni atë në fytyrën tuaj. Ai gjithashtu do të ju ndihmojë të merreni me aknet dhe të ju ofrojë një lëkurë të përsosur dhe të butë. Mjalta përdoret qe një kohë të gjatë për lëkurën. Ka aftësi të mrekullueshme për të ushqyer fytyrën tuaj me shkëlqim. Mjalta ka arritur të marr vlerësimet maksimale nga të gjithë përdoruesit e tij. Uji gjithashtu ndihmon në eliminimin e toksinave të shëmtuara nga organizmi juaj, çka është edhe shkaktari juaj kryesor i problemeve me bukurinë e fytyrës. 

Shpresoj se ju do të keni sukses në misionin për të pasur lëkurë të përsosur dhe rrezatuese./10minuta/

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android