10minuta lajme shqip blue1


Këngen mund ta shkarkoni në këte Adrese Mbreti Records: Fatmir Kida - EJADafina! Nuk e kopjoj Rihannën

13 Jan 2013

Dafina Zeqir njihet si këngëtarja më me stil në stradën kosovare, duke bërë që shumë herë të ndryshojë dhe të luajë me look-un e saj. Është njëra prej këngëtareve më të kërkuara dhe më të paguara në tregun shqiptar.

Megjithëse, ajo shumë herështë kritikuar se paraqitjet e saj janë kopjuara prej artisteve botërore si Rihanna e të tjera. Për këtë gjë ajo ka dhënë një përgjigje, dhe atë përmes një interviste në njërin prej mediumeve tona '' Unë nuk kopjoj, unë thjeshtë inspirohem. Gjithmonë më kanë pëlqyer flokët e shkurtra, më janë dukur seksi dhe të veqçantë....Qysh prej se kam qenë e vogë jam inspiruar nga këngëtarja Pink, aktorja Halle Berry si dhe tash nga Rihanna....sigurisht se edhe Rihanna e mer inspirimin prej dikujt, për mua kjo nuk është kopjim, është thjeshtë inspirim' . 

Së shpejti pritet të dal videoklipi i saj më i ri, gjithashtu ajo është duke punuar intenzivisht në albumin e saj të ri, për të cilin shprehet se e ndjen shumë personal./10minuta/

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android