Dafina! Nuk e kopjoj Rihannën

  • Sunday, Jan 13 2013
  • Written by 
  • font size decrease font size increase font size

Dafina Zeqir njihet si këngëtarja më me stil në stradën kosovare, duke bërë që shumë herë të ndryshojë dhe të luajë me look-un e saj. Është njëra prej këngëtareve më të kërkuara dhe më të paguara në tregun shqiptar.

Megjithëse, ajo shumë herështë kritikuar se paraqitjet e saj janë kopjuara prej artisteve botërore si Rihanna e të tjera. Për këtë gjë ajo ka dhënë një përgjigje, dhe atë përmes një interviste në njërin prej mediumeve tona '' Unë nuk kopjoj, unë thjeshtë inspirohem. Gjithmonë më kanë pëlqyer flokët e shkurtra, më janë dukur seksi dhe të veqçantë....Qysh prej se kam qenë e vogë jam inspiruar nga këngëtarja Pink, aktorja Halle Berry si dhe tash nga Rihanna....sigurisht se edhe Rihanna e mer inspirimin prej dikujt, për mua kjo nuk është kopjim, është thjeshtë inspirim' . 

Së shpejti pritet të dal videoklipi i saj më i ri, gjithashtu ajo është duke punuar intenzivisht në albumin e saj të ri, për të cilin shprehet se e ndjen shumë personal./10minuta/

Rate this item
(0 votes)
Published in Magazina

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Abonohu ne Kanalin ton Muzikore

Kryeminister i Kosoves

Kush mendoni se do të jetë kryeminister i Kosoves, pas zgjedhjeve nacionale në Kosovë?

» Go to poll »
1 Votes left

Në Fokus

LIDHU ME NE

Më te shikuarat gjate javës