10minuta lajme shqip blue1
Mesazhi emocionues nga Labi për përvjetorin e Pavarësisë

17 Feb 2017

Labinot Tahiri ka publikuar në rrjetin social Facebook urimin e tij emocionues për përvjetorin e 9-të të Pavarësisë.

17 SHKURTI DITA E PAVARSISË!

17 VITE PAS LUFTËS!

Qytetarë të Kosovës, ju çlirimtarë e veprimtarë!

Jetim të luftës së Kosovës, e ju nëna që humbët më të dashurit tuaj!

Ju nëna të cilat akoma po i kërkoni eshtrat e më të dashurve tuaj, e të atyre bijve e bijave shqiptarë-e të zhdukur!

Ju të pa punë e të harruar nga shoqëria, të injoruar dhe të lënë pas dore nga shumëkush!

Ju që po emigroni çdo ditë, e ju të cilëve ju ka humbur shpresa!

Ju që para 9-të vite, në temperatura -26 gradë e festuat Pavarësinë e Kosovës në secilin qytet nga 7-8000 shqiptarë nëpër sheshet e qyteteve, e sot e festojmë të përçarë!

Ju dëshmorë!

Ju i dashuri dijetarë Ukshin Hoti, i cili je i zhdukur për të vetmen Liri që dhurove dje dhe kishe në plan bashkimin shqiptarë! Sot, nuk po e përjeton Pavarësinë e Kosovës dhe as kufirin e thyer Shqiptaro -Shqiptarë!

Hero i gjallë Ramush Haradinaj, i stërlodhur me gjykata të secilit lloj vetëm për ta mbrojtur luftën e UÇK-s e popullin tënd të dashur......! Të shkoi mosha nëpër ato gjykata, e larg fëmijëve tuaj, vallë a e ndjen kush se sa shumë je në hall?!

Aman të gjithë ju, po po juuuuu!

Aman mos na mallkoni, sepse e dimë mirë se nga harresa që ju kemi lënë anash Kosova i ka sot punët kështu si është sot të gjithë të përçarë!!!

Mëkatet tona nuk janë ndryshe, jemi mbushur me to....!

Urime Pavarësia e festuar me gjysmë zemre e pa flamurë kombëtarë

Labinot Tahiri Ferizaj Kosovë e Shqipërisë. /10minuta/

Rate this item
(1 Vote)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android