10minuta lajme shqip blue1
'Despacito' thyen rekordet botërore, duke u bërë videoja e parë me 4 miliardë shikime në Youtube

12 Oct 2017
 
Kënga e famshme "Despacito" e Luis Fonsit dhe Daddy Yanke, ka shkruar historinë duke arritur të thyej rekordin më të madh në Youtube.
Videoja e kësaj këngë është videoja e parë në botë që ka arritur 4 miliardë shikime.
 
Kur llogaritim se në botë janë 7.442 miliardë njerëz, shifrat e shikimeve të kësaj kënge janë të pabesueshme.
 
Videoja është shikuar 4,002,705,832 herë, dhe njëherit është kënga e parë latine që ka bërë kaq shumë bujë në SHBA dhe në mbarë botën.
 
Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android