10minuta lajme shqip blue1


Këngen mund ta shkarkoni në këte Adrese Mbreti Records: Fatmir Kida - EJAAktoret më të paguara turke (foto)

16 Sep 2013

Aktoret më të njohura turke janë të paguara, por krahasuar me aktoret hollivudiane, ato prapë mbesin prapa.

Neve do të rendisim në listën më poshtë, top pesëshen e aktoreve më të paguara turke:

1. BEREN SAT

Berat

Honorari: 20 000 euro për një episod

Aktorja turke Beren Sat është njëra prej më të popullarizsuara në Turqi. 30 vjeçarja gëzon një adhurim të madh të publikur, dhe honorari i saj për një epizod mbërin në 20 mijë euro. Beren nxjerr të holla të tjera edhe përmes reklamave të ndryshme.

 

2. NURGUL JELIÇEJ

Nurgul

Honorari: 20 000 euro për episod

Nurgul e njohur tek si Jasemini nga seriali '' Dashur dhe Ndëshkim'', është njëra prej aktoreve më të paguara por edhe privilegjuara. Gjithashtu edhe për Nurgul, honorari për një epizodë është 20 mijë euro. Përndryshe, këtë shumë e arsytojnë shikimet dhe kërkimet e aktores në seriale. Në jetën e përditshme Nurgul është një nënë vet ushqyese e Osman Nejat, e cila është shumë e përkushtuar pas tij.

 

3. MERJEM UZERLI

Merje

 Honorari: 12 500 euro për episod
 
Merjem e njohur për ne si Hyrem tek seriali ''Sulltani i Madhërishëm'', kur filloi xhirimet paguhej me një honorar 4000 euro, ndërsa me kohë producentët e panë më të përshtatshme të paguhej 12.500 euro. Por edhe kjo nuk mjaftoi për aktoren, pasi ajo u tërhoq pikërisht përshkak të pagesës së ulët. 
 
4. TUBA BUKUJSTUN
Tuke
 
Honorari: 12 000 euro për episod
 
31 vjeçarja Tuba Bukujstun e njohur si Asia në serialin ''Asia'', rrëmbeu zemrat e publikut. Popullariteti që gëzon te publiku është i njohur për producentët, ndaj Tuba për një episod i merr 12 000 euro. Aktorja së shpejti do t’i prezantohet publikut në SHBA, në versionin amerikan të serisë turke “20 Dakika”.
 
5. BERGUZAR KOREL
Berguzar
 
Honorari: 12 000 euro për episod
 
E njohur për ne si Sheherzadja në serinë “1001 net” për serinë “Karadayi”, ku luan me Kenan Imirzalioglun, fiton 12 000 euro për një episod. Gjithashtu para të majme merr edhe nga reklamat e shumta.
 
Rate this item
(17 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android