10minuta lajme shqip blue1
Sevilla do që ta kthejë Banegan, por ja sa kërkon Interi

11 Jan 2017

Klubi spanjoll ka shprehur interesim për Ever Banegan. 

Reprezentuesi argjentinas është transferuar te Interi gjatë verës si futbollist i lirë, por vetëm gjashtë muaj më vonë klubi zikaltër kërkon 30 milionë euro për ata që janë të interesuar që ta blejnë atë.

Sevilla ka kërkuar që ta kthejë Banegan në radhët e veta, por drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio ua ka bërë me dije që nëse nuk paguajnë 30 milionë euro nuk mund ta marrin lojtarin.

Siç njofton gazeta spanjolle Marca, kjo kërkesë e Interit ka zbrapsur Sevillan e cila nuk është në gjendje të paguajë një shumë të tillë.

Një ditë më parë klubi andaluzian ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit të Interit, Stevan Jovetiç.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android