10minuta lajme shqip blue1
Roma vendos ta blejë Szczesnyn

11 Jan 2017

Wojciech Szczesny shumë shpejtë do të nënshkruajë kontratë me Romën. 

Tash e dy vite portier polak është i huazuar nga Arsenali te Roma në Serie A.

Që nga ardhja e Petr Cech, në Emirates nuk ka pasur vend për Szczesnyn i cili tashmë pritet që përfundimisht të bëhet një futbollist i skuadrës nga kryeqyteti italian.

Siç raporton e përditshmja italiane Corriere dello Sport, palët kanë rënë dakord që Roma të paguajë 15 milionë funte për ta blerë kartonin e plotë të portierit.

Szczesny ka qenë i pazëvendësueshëm në portën e Romës këtë stinor, pasi që ka mbrojtur në 19 ndeshje të Serie A.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android