10minuta lajme shqip blue1
Zyrtare: Gagliardini i bashkohet Interit

11 Jan 2017

Marrëveshja mes Interit dhe Gagliardinit finalizohet me sukses. 

Tashmë mesfushori i talentuar është me të drejta të plota një lojtar i Interit pasi arriti të kalonte me sukses vizitat mjekësore në Apiano Gentile.

Lojtari transferohet në Milano me formulën e huazimit nga Atalanta për 2 milionë euro dhe me të drejtë blerjeje nga Interi për 20 milionë të tjera.

“Objektivi? Sigurisht që është kualifikimi në Ligën e Kampionëve”. Kjo ishte fjalia e parë e 22-vjeçarit të lindur në Bergamo, i cili do të bashkohet menjëherë me skuadrën për të nisur punën nën urdhrat e trajnerit Stefano Pioli.

Sipas klubit të drejtuar nga kinezët e Suning, Gagliardini është vetëm hapi i parë për të ndërtuar një skuadër të re dhe të suksesshme me një të ardhme të madhe përpara.

Gagliardini pritet të debutojë me Interin të shtunën në Giuseppe Mazza përballë Chievos.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android