10minuta lajme shqip blue1
Gabigol i lumtur te Interi

16 Feb 2017

Talenti brazilian ka nisur të përshtatet në Itali. 

Gabriel Barbosa i kënaqet fitores kundër Empolit. Sulmuesi i skuadrës së Interit i njohur si Gabigol, ka deklaruar se aktivizimi i tij në takimin e dielës kundër Empolit e ka kënaqur atë, gjithashtu dhe fitorja pasi e ndihmon shumë skuadrën për të vazhduar më tej në arritjen e objektivave sezonal.

“Ndaj Empolit kemi zhvilluar një ndeshje të mirë. Personalisht stërvitem shumë çdo ditë dhe që tani jam duke menduar për takimin e ardhshëm. Nëse vazhdojmë kështu deri në fund të kampionatit, jam i bindur se skuadra do të arrijë të sigurojë kualifikimin në Ligën e Kampionëve”, ka deklaruar ai.

Gabigol është transferuar gjatë verës nga Santosi për 30 milionë euro dhe shihet si një prej talenteve më të mëdhenj në Brazil.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android