10minuta lajme shqip blue1
Zidane: Fitorja nuk mjafton

17 Feb 2017

Trajneri i Real Madridit nuk është i kënaqur vetëm me fitoren ndaj Napolit.

Real Madridi ka triumfuar 3:1 në ndeshjen e parë ndaj Napolit në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, por për trajnerin Zinedine Zidane ky rezultat nuk është i mjaftueshëm për të siguruar kalimin tutje.

Ai nuk pëlqen faktin që ekipi i tij pësoi një gol, që sipas francezit mund të jetë një disavnatazh për skuadrën në ndeshjen e kthimit që zhvillohet në San Paolo.

“Goli i Napolit? Ky është futbolli, mund të luash ashtu si ne bëmë në fillim, me intensitet, dhe kundërshtari të dënon në mundësinë e parë”, ka thënë Zizou.

“Megjithatë ne barazuam menjëherë dhe morëm sërish lojën në dorë. Rezultati është i drejtë, por kjo nuk është e mjaftueshme për të thënë se jemi në çerekfinale. Është një rezultat i mirë, por jo ai që konfirmon kualifikimin tonë”, përfundoi Zidane.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android