10minuta lajme shqip blue1
Allegri: Tani nuk mendojmë për Porton, por për Serien A

17 Feb 2017

"Është herët që të mendosh për Porton, pasi nesër kemi një ndeshje për të fituar. Të mendojmë për kampionatin e me pas për ketë ndeshje”.

Kështu është shprehur trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, në prag të ndeshjes me Palermon për kampionat, skuadër që nën drejtimin e Lopez është më e vendosur.

“Ka ende ndeshje te kampionatit dhe çdo gabim të ndëshkon rëndë. Por, djemtë janë shumë të përgjegjshëm”.

Allegri ka mbrojtur kolegun e Napolit, Maurizio Sarri, të cilin presidenti Aurelio De Laurentiis e ka kritikuar për humbjen me Real Madrid: “Nuk kam polemizuar kurrë për këto çështje, por i bej komplimente Sarri për punën që po bën”.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android