10minuta lajme shqip blue1
Roma, Florenzi mbyll sezonin përpara kohe

17 Feb 2017

Sezon pa dritë në fund të tunelit për sulmuesin e Romës, Alessandro Florenzi, i cili duhet t’i nënshtrohet një tjetër operacioni pak muaj pas ndërhyrjes ne gju.

Lojtari italian do të operohet për të ndërhyrë në ligamentin e gjurit të majtë, i njëjti gju i dëmtuar në 26 Tetor që e detyroi të qëndronte për rreth 4 muaj në infermieri. Sipas klubit italian, Florenzi që o vazhdonte fazën e rehabilitimit, u dëmtua gjatë një ndeshje testuese me skuadrën e të rinjve dhe sezoni i tij tashmë është zyrtarisht i mbyllur.

Një humbje e madhe kjo për Romën pasi Florenzi është i vetmi lojtar polivalent në skuadrën e Luciano Spalletit. Ai është aktivizuar shpesh herë si mesfushor por edhe si mbrojtës i djathtë dhe me shumë mundësi, ai do të jetë gati për të zbritur në fushë vetëm në fillimin e sezonit të ardhshëm.

Shqetësimi më i madh në klubin verdhekuq është gjendja morale e lojtarit i cili po kalon një situatë të komplikuar ashtu si edhe Strootman disa kohë më parë. Holandezi iu nënshtrua disa ndërhyrjeve të njëpasnjëshme në gju duke u rikthyer titullar këtë sezon pas pothuajse dy viteve mungesë në fushat e blerta, duke humbur edhe Botërorin 2014 me Kombëtaren e Holandës.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android