10minuta lajme shqip blue1
Sanchez drejt largimit nga Arsenali

17 Feb 2017

Një imazh vlen më shumë se njëmijë fjalë, dhe ai që tregon Alexis Sanchez pas golit të pestë të pësuar nga Arsenali në ndeshjen e vlefshme për 1/8 e Champions League, është një provë e pakontestueshme.

Sulmuesi kilian, shfaqet anës fushës pothuajse i gjunjëzuar para superfuqisë së Bajernit, dhe duket madje i dorëzuar ndaj idesë se me Topcinjtë mund të synojë një trofe prestigjioz. Ky episod sic shkruajnë mediat britanike dhe ato italiane, mund të jetë udhëkryqi vendimtar i një sezoni, e ndoshta edhe i karrierës që mund të vazhdojë larg Londrës në të ardhmen e afërt. Gazetarët e “Indipendte” shkruajnë se pas këtij dushi të ftohtë mundësitë e largimit të Sanchez nga Arsenali janë vërtet të mëdha. Një lajm që gëzon kolegët e tyre italianë. Juventus dhe Inter janë prej kohës në ndjekje të sulmuesit, dhe mund të përfitojnë nga kjo situatë, pasi janë duke monitoriar me kujdes situatën, para se të hidhen në një tjetër sulm që mund të sjellë përfundimin e aventurës anglez të Nino Maravilla.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android