10minuta lajme shqip blue1
Rikthehet Bale

17 Feb 2017

Futbollisti Gareth Bale është rikthyer. Trajneri Zinedine Zidane ka konfirmuar se uellsiani do të stërvitet sërish me Real Madridin, gati tre muaj pasi ndrydhi kyçin e këmbës së majtë në ndeshjen e Champions-it, kundër Sporting të Portugalisë.

88 ditë mungesë në fushat e blerta kanë qenë një peshë e rëndë jo vetëm për lojtarin, por edhe për pjesën tjetër të ekipit madrilen. “Rikthimi i këtij lojtari është i rëndësishëm për ne, sepse e dimë cilësinë që ka, shpejtësinë, goditjen. E njohim tashmë dëmin që mund t’i bëjë cilitdo kundërshtari. Gareth është shumë i lumtur të rikthehet në ekip, për të qenë me ne. Eshtë shumë i emocionuar”, – ka thënë Zidane.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android