10minuta lajme shqip blue1
Ibrahimoviç: Çdo trofe për mua është i mrekullueshëm!

17 Feb 2017

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimoviç, me het-trikun e tij ka qenë vendimtar në fitoren bindëse të Manchester Utd me rezultat 3:0 ndaj St. Etienne-it, në ndeshjen e parë të 16-ës së finales së Europa League.

Futbollisti Ibrahimoviç ka qenë i pandalshëm dhe dhuroi spektakël. “Çdo trofe për mua është i mrekullueshëm, në çdo skuadër ku kam luajtur kam fituar dhe nëse do të fitoja diçka edhe këtu te Manchester United do të isha super i lumtur. Njerëzit që më njohin e dinë që unë përpiqem të jap më të mirën në çdo klub ku luaj”, tha Ibra. “Mendoj se ka regjistruar një rezultat shumë të mirë në shtëpinë tonë, sepse në udhëtim nuk do ta kemi të thjeshtë ndaj tyre. Në Geoffrey-Guichard, kam luajtur si kundërshtar kur kam qenë pjesë e PSG-së, dhe e di se çfarë atmosfere krijohet aty, do të jetë një ndeshje e vështirë për ne”, tha Ibrahimoviç.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android