10minuta lajme shqip blue1
Rodriguez do vetëm Interin

17 Feb 2017

Interi ka nisur qysh tash për të përforcuar ekipin për sezonin e ardhshëm.

Lojtari i parë që pritet t’i bashkohet zikaltërve është Ricardo Rodriguez i Wolfsburg, i cili ka shfaqur dëshirën që të jetë pjesë e gjigantëve italianë.

Specialisti i transferimeve në Itali, Ginaluca Di Marzio shkruan se problemi i vetëm mbetet paga e lojtarit, i cili merr një rrogë prej 4 milionë eurosh në vit te ‘Ujqit’, kurse Interi i ofron 30% më pak të asaj që ai përfiton në Gjermani.

Gjithsesi bisedimet mes palëve janë ende duke u zhvilluar dhe deri në verë pritet të arrihet një marrëveshje, ku më pas zikaltërit pritet që t’i paguajnë Wolfsburgut 20 milionë euro për ta lënë reprezentuesin zviceran që të transferohet në San Siro.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android