10minuta lajme shqip blue1
Gara për Këpucën e Artë, këta janë golashënuesit më të mirë

20 Mar 2017

Teksa po afrohet përfundimi i stinorit, gara për Këpucën e Artë sa vjen e bëhet më interesante.

Lionel Messi vazhdon të kryesojë në garën për Këpucën e Artë, pasi që deri më tani ai ka realizuar 25 gola në La Liga dhe ka plot 50 pikë të mbledhura.

Pas argjentinasit renditet sulmuesi i Sportingut, Bas Dost që ka 24 gola dhe 48 pikë, ndërsa i treti është Pierre Emerick Aubameyang me 23 gola e 46 pikë.

Ka ngecur fituesi i vitit të shkuar Luis Suarez që është i pesti me 21 gola, kurse Cristiano Ronaldo, numëron 19 gola.

Golashënuesit më të mirë në Evropë:

Gola Pikë

1. Lionel Messi (Barcelona) 25 50

2. Bas Dost (Sporting) 24 48

3. Pierre Emerick Aubameyang (Dortmund) 23 46

4. Anthony Modeste (Koln) 19 38

4. Andrea Belotti (Torino) 22 44

5. Robert Lewandowski (Bayern Munich) 21 42

5. Edin Xheko (Roma) 21 42

5. Luis Suarez (Barcelona 21 42

5. Romelu Lukaku (Everton) 21 42

6. Edinson Cavani (PSG) 27 40.5

7. Dries Mertens (Napoli) 20 40

7. Mauro Icardi (Inter) 20 40

8. Gonzalo Higuain (Juventus) 19 38

8. Harry Kane (Tottenham) 19 38

8. Cristiano Ronaldo (Real Madrdi) 19 38

9.Alexis Sanchez (Arsenal) 18 36

10. Alexandre Lacazette (Lyon) 23 34.5

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android