10minuta lajme shqip blue1
Manchester United kualifikohet në gjysmëfinale

21 Apr 2017

Manchester United është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës, pasi në vazhdim të takimit, ka mposhtur Anderlechtin me rezultat 2 – 1 (3 – 2). 

“Djajtë e Kuq” arritën fitoren vetëm pas vazhdimeve, pasi koha e rregullt përfundoi 1:1, ashtu si një javë më parë.

Lojtari që i dërgoi anglezët në gjysmëfinale të Europa League është Marcus Rashford, që shënoi për 2:1 në minutën e 107-të, transmeton KosovaPress.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android