10minuta lajme shqip blue1
Celta Vigo kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës

21 Apr 2017

Kanë përfunduar koha e rregullt e katër takimeve kthyese për kualifikim në çerekfinalen e Ligës së Evropës, ku takimi ka nw kohw tw rregullt përfunduar vetëm në mes Genk - Celta Vigo. 

Takimi mes Genk - Celta Vigo ka pwrfunduar 1 – 1 (3 – 4), ku Celta Vigo është kualifikuar në gjysmëfinale.

Deribi i takimeve të sotme mes Manchester Unitedit dhe Anderlechtit, ka përfunduar 1 – 1 (2 – 2). Besiktas – Lyon, 2 – 1 (3 – 3). Schalke 04 – Ajax 2 – 0 (2 – 2), transmeton KosovaPerss.

Tre gjysmëfinalistet tjerë do të mësohen pas 120 minutave lojë, apo edhe pas ekzekutimit të penalltive.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android