10minuta lajme shqip blue1
​Mertens vazhdon me Napolin

19 May 2017

Bashkëpunimi mes Napolit dhe sulmuesit belg do të vazhdojë edhe për tre vite të tjera. 

Dries Mertens ka refuzuar shumë oferta në adresë të tij, për t’i qëndruar besnik skuadrës së Napolit me të cilën edhe ka vendosur ta vazhdojë kontratën.Me marrëveshjen e re, reprezentuesi i Blegjikës, do të qëndrojë në San Paolo deri në vitin 2020 dhe do të përfitojë rritje të pagës prej 4 milionë eurosh në vit.

Napoli ka vendosur që t’i vë një klauzolë largimi prej 30 milionë eurosh sulmuesit që këtë vit ka realizuar 25 gola në Serie A.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android