10minuta lajme shqip blue1
​Zvicra fton Hadërgjonajn

19 May 2017

Edhe një futbollist shqiptar zgjedh të luajë për kombëtaren e Zvicrës. 

Pas Albian Ajetit, kombëtarja e Zvicrës ‘rrëmben’ edhe një talent tjetër. Florent Hadërgjonaj është ftuar në kombëtaren helvetike, duke i dhënë kështu fund spekulimeve nëse do të vinte të luante për Kosovën.

Mbrojtësi i Ingolstadt ka marrë së fundmi një ftesë nga kombëtarja e Zvicrës për dy ndeshjet e muajit qershor, miqësoren ndaj Bjellorusisë si dhe atë eleminatore kundër Ishujve Faro.

Hadërgjonaj ka qenë një lojtar i vëzhguar nga Albert Bunjaki dhe trajneri i kombëtares së Shipërisë, Giani De Biasi.22-vjeçari i lindur në Langnau ka luajtur edhe për grupmoshat U20 dhe U20 të Zvicrës.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android