10minuta lajme shqip blue1
Sampaoli: Argjentina më kërkon të bëhem përzgjedhës i saj

19 May 2017

Trajneri i Sevilla, Jorge Sampaoli, ka thënë të premten se Federata e Futbollit e Argjentinës ka dëshirë të madhe që ai të bëhet përzgjedhës i ardhshëm i kësaj kombëtareje. 

“Ka synim të qartë të vendit tim për përzgjedhës. Qysh si trajner i ri kam pasur këtë dëshirë, kjo është ëndrra ime”, ka thënë Sampaoli, duke shtuar se AFA së shpejti do të bisedojë me Sevilla për lirimin e tij, transmeton KosovaPress.

Argjentinasi 57-vjeçar vitin e kaluar nënshkroi kontratë dyvjeçare me Sevilla. Gjatë këtij vikendi Sevilla do të luajë ndeshjen e fundit të kampionatit spanjoll kundër Osasuna. Argjentina ka mbetur pa përzgjedhës që nga prilli, pas shkarkimit të Edgard Bauz.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android