10minuta lajme shqip blue1
Chelsea arrin kontratë me Bakayoko në vlerë 40 milionë funta

16 Jul 2017

Mesfushori francez është ardhja e parë gjatë kësaj vere në radhët e të kaltërve, derisa trajneri Antonio Conte po tenton të forcojë ekipin e tij për sezonin e ardhshëm. 

Mesfushori francez është ardhja e parë gjatë kësaj vere në radhët e të kaltërve, derisa trajneri Antonio

Conte po tenton të forcojë ekipin e tij për sezonin e ardhshëm.

Tiemoue Bakayoko ka kompletuar transferimin e tij prej 40 milionë funtash në Chelsea nga Monaco pas përfundimit të kontrollit të tij mjekësor dhe nënshkrimit të marrëveshjes së re pesëvjeçare, transmeton KosovaPress.

Chelsea dhe Antonio Conte vunë në “target” Bakayoko si zgjidhjen e tyre të parë për të forcuar mesin e fushës dhe ata tash presin largimin e Nemanja Matiq për të lënë hapësirë të lirë për futbollistin francez.

Bisedimet ndërmjet Chelsea, Monaco dhe përfaqësuesve të Bakayoko kanë lëvizur shumë ngadalë, derisa të gjitha palët përfundimisht arritën marrëveshjen për futbollistin 22-vjeçar.

Chelsea tash do të shikojë të përfundojë marrëveshjen me Alex Sandro nga Juventus, i cili mund të thyejë rekordin e transferimit, të cilin aktualisht e mban Fernando Torres prej 50 milionë funtash.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android