10minuta lajme shqip blue1
Perishiq drejt Barcelonës?

12 Aug 2017
Duket se Barcelona është befasuar me largimin e Neymar dhe me të gjitha forcat po kërkon zëvendësimin e tij.
 
Barça ka shprehur interesim për Ousman Dembela nga Borussia Dortmund dhe Phillipe Coutinho e Liverpoolit.
 
Spanjollët janë të gatshëm të ndajnë mbi 100 milionë euro individualisht.
 
Derisa nga Gjermania nuk vijnë impulse të mira, nga Anglia sot ka arritur lajmi se Coutinho ka kërkuar transferim dhe tifozët e Barçës mund të qetësohen nëse magjistari brazilian arrin në Nou Camp, transmeton KosovaPress.
 
Por, eksperti italian i futbollit Tancredi Palmeri ka “hedhur bombën” me informacionin se Barcelona ka kontaktuar menaxherin e Ivan Perisiq.
 
Kroati i shkëlqyeshëm është afër kalimit në “Old Trafford”, por Manchester United dhe Inter assesi nuk kanë gjetur deri më tash pajtimin rreth transferimit.
 
Edhe vetë, Jose Mourinho ka thënë se “ky është futboll”, duke aluduar se çdo gjë ka dështuar.
 
Barcelona do të paguajë 50 milionë euro, konsiderojnë spanjollët. Gjithsesi, Coutinho dhe Dembele janë prioritet i Barçës dhe Perishiq, nëse do t’iu besojmë fjalëve të italianit, është opsioni i tretë.
Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android