10minuta lajme shqip blue1
Nesër luhet Superkupa e Spanjës Barcelona-Real Madrid

12 Aug 2017

Barcelona pas zhgënjimit për largimin e yllit të saj Neymar, do të ndeshet me Real Madridin të dielën në Superkupën e Spanjës, një ndeshje e ndryshme nga ajo miqësore e fituar në fund të korrikut nga katalanasit. 

Pas largimit të Neymar, Barça është në kërkim të francezit të Dortmund, Ousmane Dembélé, ose të brazilianit të Liverpulit, Coutinho, për të rikrijuar treshen e famshme në sulm, që është “reduktuar” vetëm me dyshen Lionel Messi e Luis Suarez.

10 fituesit e fundit të Superkupës së Spanjës janë:

2016: FC Barcelona

2015: Athletic Bilbao

2014: Atletico Madrid

2013: FC Barcelona

2012: Real Madrid

2011: FC Barcelona

2010: FC Barcelona

2009: FC Barcelona

2008: Real Madrid

2007: Séville FC

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android