10minuta lajme shqip blue1
​Lamtumirë Chelsea, anglezët janë të qartë: Conte kthehet te kombëtarja

11 Oct 2017

Vera e ardhshme do ta gjejë Antonio Conte në bankinën e ekipit kombëtar të Italisë. 

Sipas shtypit britanik, pritet një divorc mes teknikut italian te Chelseat më klubin në fund të sezonit.

Sikurse shkruan “Sun”, nuk kanë munguar ofertat për Conte, por një fakt tashme po qartësohet se ai pritet që të rikthehet të ekipi kombëtar, të cilin e ka stërvitur pas drejtimit te Juventusit.

Kontrata e teknikut te seleksionit, Giampiero Ventura, skadon në 2020, por një paraqitje e dobët në Rusi do ta çonte federaten italiane të Futbollit më ndërprerjen e marrëdhënieve mes tyre, shkruante gazeta britanike lidhur më të ardhmen e Conte-s.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android