10minuta lajme shqip blue1
​Robben pensionohet nga Holanda

11 Oct 2017

Arjen Robben e ka konfirmuar pensionimin nga përfaqësuesja e Holandës. 

Holandezi e bëri të ditur vendimin e tij pas dështimit të ‘Tulipanëve’ për tu kualifikuar në Kupën e Botës ‘Rusia 2018’, raporton KosovaPress.

Robben shënoi dy gola në ndeshjen e fundit kualifikuese ndaj Suedisë, por Holanda kishte nevojë të fitonte me shtatë gola epërsi në mënyrë që të rrëmbente vendin e dytë në Grupin A.

“Kam menduar rreth pensionimit që një kohë të gjatë, por dëshiroja të tregoja se çfarë mund të bëjë dhe të përfundojë këto kualifikime”, është shprehur Robben.

33 vjeçari ka qenë pjesë e përfaqësueses holandeze për 14 vite, që nga viti 2003, duke shënuar 37 gola në 96 ndeshje. /KosovaPress/

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android