10minuta lajme shqip blue1
​Inter dhe Juventus në garë për Giroud

11 Oct 2017

Dy ekipet e mëdha italiane, Interi dhe Juventusi kanë hyrë në garë për sulmuesin e Arsenal-it, Olivier Giroud. 

Francezi nuk është më zgjedhja e parë në sulmin e londinezëve pas transferimit të Alexandre Lacazette në ‘Emirates’, duke mos startuar në asnjë ndeshje këtë sezonë, transmeton KosovaPress.

31 vjeçari kishte ofertë nga Evertoni gjatë afatit kalimtar veror, por vendosi të qëndrojë te ekipi i Arsene Wenger, duke shpresuar për më shumë minuta lojë.

Situata në të cilën gjendet tani mund të dëmtojë shanset e tij për të qenë pjesë e përfaqësueses së Francës në botërorin ‘Rusia 2018’, prandaj mediat kanë spekuluar se edhe ai mund të jetë i interesuar për të kaluar në Itali.

Giroud është pjesë e Arsenal-it që nga viti 2012 kur u transferua nga Montpellier, dhe ka shënuar 70 gola në 170 paraqitje për ‘Topçinjtë’. /KosovaPress/

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android