10minuta lajme shqip blue1
​Bayern Munich shet Vidal-in

14 Nov 2017

Bayern Munich është i gatshëm t’ shqyrtojë ofertat për mesfushorin Arturo Vidal, raportojnë mediat gjermane. 

Arsenali prej kohësh është i interesuar për shërbimet e kilianit, dhe siç raportohet “Bavarezët” janë të gatshëm ta shesin Vidal-in.

Krerët e Bayern Munich thuhet se janë të pakënaqur me paraqitjet e kilianit dhe nuk janë të sigurt se ai mund të rigjej formën e tij më të mirë.

Kontrata e Vidal-it me klubin gjerman skadon në qershor të vitit 2019 dhe kampionët e Gjermanisë rrezikojnë ta humbasin atë falas.

“Bavarezët” besojnë se mund të përfitojnë 50 milionë euro nga shitja e Vidal-it, i cili verën e kaluar, ishte i lidhur me transferimin tek Chelsea, pasi që trajneri Antonio Conte i njeh cilësitë që posedon lojtarin më të cilin ka punuar tek Juventusi. /KosovaPress/

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android